مطالب فنی و مقالات

تفاوت قیچی باغبانی

بهترین قیچی های باغبانی

بهترین قیچی های باغبانی

میخوام قیچی بخرم، از کجا بدونم بهترین قیچی های باغبانی کدوم مدل هاست و کدام قیچی به درد کار من میخوره و یا کیفیت خوبی داره!!!

 

 

در انجام امور باغبانی همیشه نوع کار ماست که به ما میگه چه مدل قیچی نیاز داریم. همیشه در انجام این کار ها کیفیت کار و هرس انجام شده، سرعت و دقت کار و همچنین راحتی کار با قیچی از اهمیت بالایی برای ما برخورداره.

 

قیچی های باغبانی در دنیا برند و مدل هلی مختلفی دارن و فقط نوع و شرکت سازنده آنها با هم متفاوت هستند وگرنه همگی کاری تقریبا یکسانی را انجام میدهند.

تمامی قیچی ها از یک تیغه نازک و برنده و دیگری نیم تیغه تکیه گاه تشکیل شده اند که هر دو به دو فک متحرک متصل شده اند و توسط یک پیچ به صورت مفصلی باز و بسته میشوند.

 

 

 

 

 

نکات مهم در انتخاب و خرید قیچی:

اول از همه باید مشخص کنیم که از قیچی برای چه زمینه ای، ساده یا حرفه ای به عنوان یک هرس کار وبرای چه مدت زمانی استفاه میکنیم. هر قیچی مختص کاری خاص و مشخص ساخته شده.

دوم نکات و گزینه هایی همانند: جنس تیغه، وزن قیچی و فرم دسته قیچی را باید مد نظر قرار داد.

 

جنس تیغه همیشه باید از آلیاژی سخت و ضد زنگ و مقاوم در برابر سایش ساخته شده باشد. بعضی از قیچی ها قابلیت تعویض تیغه را دارند و این مزیتی محسوب میشود ک میتوان بعد از کند شدن تیغه ان را تعویض نمود ولی بعضی از تیغه ها به صورت یک پارچه به دسته قیچی متصل هستند. عموما این تیغه ها از تیتانیوم ساخته میشوند و مقاومت بیشتری دارند.

 

وزن قیچی باعث خسته شدن دست باغبان در استفاده طولانی مدت در طول روز میشود که مانع پیشرفت کار است.این یک ضرورت است ک علاوه بر استحکام قیچی وزن آن نیز سبک باشد.

 

فرم دسته ی قیچی دیگر ملاک مهم در انتخاب قیچیست. فرم صحیح طراحی شده قیچی ها بسیار در کاربرد و خرید آن تاثیر مثبتی دارد. همچنین کوتاه و بلندی دسته قیچی، جنس پلاستیک یا فلز بودن دسته قیچی، روکش دسته و ضد عرق و ضد لغزش بودن دسته تاثیر بسیار مهمی در خرید و کاربرد آن دارد.

 

و دیگر شناسه مهم برای انتخاب قیچی قیمت آن محصول میباشد که همیشه در اولویت قرار دارد. پیشنهاد بنده به عنوان یک باغدار این است که یک بار قیچی بخرید ولی با کیفیت. همیشه هرس کاران و باغداران بزرگ چند مدل قیچی دارند ولی فقط از یک یا دو مدل آنها که کیفیت بهتری و قیمت بالاتری داشته استفاده میکنند و راضی هستند. یک مدل قیچی باغبانی بسیار با کیفیت را میتوانید از اینجا تهیه کنید.

 

برند های مختلفی در بازار هستند که میتوان از با کیفیت ترین های آنها را ساخت کشور ژاپن، سوئد، تایوان،آلمان و فرانسه دانست.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *