مطالب فنی و مقالات

تفاوت تیلر و تراکتور دوچرخ

تفاوت تیلر و تراکتور دو چرخ

 

تفاوت تیلر و تراکتور دو چرخ

 

در این مقاله قصد بررسی تخصصی تفاوت تیلر و تراکتور دو چرخ را داریم.

بررسی مشخصات فنی و نحوه کارکرد

نوع شخم

لوازم الحاقی

نوع موتور

راحتی در کارکرد

کیفیت کار

 

 

بررسی ها:

1: سیستم کاری در دو مدل دستگاه ذکر شده متفاوت است. و تفاوت آنها در چند قسمت قابل رویت است.

 

1: گیربکس این دو مدل دستگاه کاملا با هم متفاوت بوده. به این صورت که: در تیلر دو دنده جلو شامل سبک و سنگین و یک دنده عقب داشته ولی در تراکتور دوچرخ بسته به نوع تک کاره و یا دوکاره بودن(قابلیت نصب دروگر)، حداقل 3 دنده رو به جلو و یک دنده عقب داریم.

 

2: چرخهای تیلر توسط کشاورز جدا شده و تیغه ای آن جایگزین میشود. عملیات شخم زدن توسط همین تیغه ها انجام میشود. ولی در تراکتور دو چرخ تیغه ها در پشت گیربکس قرار گرفته و توسط کاور پوشیده شده.

 

3: سرعت دوران تیغه ها در تیلر پایین بوده و در زمین هایی که علف زیادی دارند موجب گیر کردن علوفه ها لای تیغه ها میشود و شخم زدن با مشکل مواجه میشود. در تراکتور دوچرخ این مشکل رفع شده و سرعت دروان زیاد تیغه ها باعث خورد شدن انواع علوفه حتی علوفه پر تراکم شده و تمام آنها را با خاک ترکیب میکند.

 

4: تیلر به دلیل سرعت پایین دوران تیغه ها مناسب شخم زدن در زمین سنگی میباشد ولی تراکتور دوچرخ مناسب زمین سنگی نیست و در زمین هایی که اندازه سنگ ها بزرگتر از مشت دست باشد منجر به شکستن تیغه ها میشود.

 

5: راحتی انجام شخم با تراکتور دوچرخ بسیار بالا بوده ولی شخم زدن توسط تیلر با شدت و سختی بسار زیادی همراه است

 

6: تیلر در زمین های نرم و با بافت سبک در زمین نفوذ زیادی داشته و در زمین های با بافت سنگین نفوذ کم و در نهایتا یکنواختی شخم خوبی ندارد. در تراکتور دوچرخ تمامی سطح زمین یک دست شخم خورده و کیفیت کار بالایی دارد.

 

7: تمامی ادوات بر روی هر دو دستگاه نصب میشوند.

 

8: هر دو با موتور های بنزینی و دیزلی قابل ارائه هستند. هندلی و استارتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *