مطالب فنی و مقالات

انواع و تفاوت شیلنگ های سمپاشی

مشخصات شیلنگ های سمپاشی

انواع و تفاوت شیلنگ های سمپاشی:

در این مقاله با انواع و مشخصات شیلنگ های سمپاشی و مشخصات فنی آنها آشنا خواهید شد. یکی از پر کاربرد ترین وسایل باغبانی شیلنگ های سمپاشی و انواع آنها هستند. در ابتدا توضیحاتی مختصر راجب تنوع شیلنگ ها داده خواهد شد.

 

شیلنگ های سمپاشی در صنعت کشاورزی با متراژ، سایز، تعداد لایه و فشار آنها که برحسب بار محاسبه میشود میباشند.

1_ متراژ: در اکثر شیلنگ های چینی و کره ای و حتی ترک که در بازار ایران هستند، طول توپ یا حلقه شیلنگ به صورت یارد محاسبه شده است. متراژ قالب این شیلنگ ها 50 یاردی میباشد. هر یارد معادل 91.4 سانتی متر است که 50 یارد برابر 45.7 متر میشود. اکثر فروشنده ها به کلک این شیلنگ ها را به عنوان شیلنگ 50 متری به کشاورز میفروشند.

2_سایز: دو مدل شیلنگ سمپاشی در بازار ایران وجود دارد که با دو مشخصه شیلنگ 8.5 میلی متر و 10 میلی متر عرضه میشوند. این دو اندازه قطر داخلی شیلنگ ها هستند. عموما سایز 8.5 برای کارهای سبک تر و برای پمپ های با فشار خروجی کمتر استفاده میشوند مانند سمپاش زنبه ای. و سایز 10 برای پمپ های پشت تراکتوری و دارای قدرت خروجی بالا.

3_تعداد لایه: در کنار سایز شیلنگ ها، چند لایه بودن شیلنگ نیز بسیار حائز اهمیت است. چند لایه بودن شیلنگ به این معنی است که هر چه تعداد لایه های سازنده شیلنگ بیشتر باشد، شیلنگ قدرت تحمل فشار بیشتری را دارد. سه مدل 3 لایه و 5 لایه و حتی یک تکه عمومی ترین ها در بازار هستند. برای مقاومت بیشتر در بعضی از شیلنگ ها از نخ استفاده میکنند تا مقاومت در برابر فشار را افزایش دهند.

4_فشار: فشار های ایجاد شده توسط پمپ های سمپاشی بین 100 بار تا 250 بار هستند. بنابراین فشار قابل تحمل برای هر شیلنگ طبق چند لایه بودن آن و طبق نحوه ساخت کارخانه متفاوت است.

 

برای خرید شیلنگ کره ای و بسیار با کیفیت اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *