مطالب فنی و مقالات

گاردان پشت تراکتوری

گاردان پشت تراکتوری

انواع گاردان های کشاورزی

 

امروزه گاردان های پشت تراکتوری بسیار حائز اهمیت در بین لوازم و ماشین آلات کشاورزی باغبانی هستند. ازین رو مدل های مختلفی توسط سازندگان برای کاربرد های مختلف طراحی و ساخته شده است. هر کدام ازین مدل ها مشخصات فنی و کاربرد خاصی را دارد. بعضی از مدلهای شاخص و پر طرفدار گاردان ها نمونه های 80 سانتی هستند که به گاردان سمپاشی کاور دار و یا بدون کاور معروف هستند. مدلهای دیگر این گاردان ها برای کارهای سنگین تر همانند عملیات خاک ورزی و یا دستگاهایی که به قدرت محرکه بالایی نیاز دارند استفاده میشوند.

قطعات تشکیل دهنده گاردان:

1_ قطعه U شکل یا همون یوک که به دوپری گاردان هم معروف هستند اکثرا از جنس چدن به روش ریخته گری ساخته شده اند.

2_ چهار شاخ گاردان که به شکل به علاوه(+) و جنس آن عموما از فولاد میباشد که روی آن بلبرینگ های مخصوص و گریس خور تعبیه شده است.

3_ میل گاردان یا همان لوله های سه پر که دو تکه هستند و به صورت کشویی درون یکدیگر و در زمان بالا و پایین شدن بازوهای تراکتور باز و بسته میشوند.

4_ کلاج گاردان که در بعضی از مدل ها این کلاج نقش سیستم ایمنی را دارد و در صورت ایجاد فشار بالا و گیر کردن و یا خرابی دستگاه، کلاج با بکسوات کردن مانع انتقال نیرو تراکتور به دستگاه پشت تراکتور میشود.

5_ کاور و یا روکش گاردان که در بعضی از مدل ها این کاور حذف شده. گاردان ها در هنگام چرخش بسیار پر خطر هستند و در صورت گیرکردن لباس کشاورز میتوانند باعث صدمات جدی و حتی مرگ شوند. ازین رو گاردان سمپاشی کاور دار مانع ایجاد خطرات میگردد. جهت خرید گاردان پشت تراکتور و یا گاردان سمپاشی اینجا کلیک کنید.

 

نمونه گاردان هایی که در این مجموعه آماده عرضه میباشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *